خادمی مطرح کرد: انتقاد از تحویل آب به نیروگاه‌ها به جای گازوئیل به نیروگاه‌ها

خادمی مطرح کرد: انتقاد از تحویل آب به نیروگاه‌ها به جای گازوئیل به نیروگاه‌ها
هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص انتقاد وزیر نفت مبنی بر تحویل رایگان گازوئیل به نیروگاه‌ها، گفت: روزانه اگر یک کامیون حاملِ گازوئیل وارد نیروگاه‌ها شده اما به جای  گازوئیل آب به مخزن تحویل داده ‌شود هیچ کس با خبر نمی‌شود. 

از این جیب به آن جیب بودجه در دولت دلیل پایین آمدن راندمان کار

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه در دولت تفکیک شده نیست به نوعی مدام از این جیب به آن جیب می‌شود و دقیقا به همین دلیل مسائلی مانند راندمان کیفیت در کار، کاهش هزینه‌ها و... معنی ندارد، بنابراین وزارت نیرو می‌گوید؛ گازوئیل را مجانی دریافت می‌کنیم اما در مقابل نیز برق و آب را رایگان به وزارت نفت می‌دهیم، لذا این تناقض‌ها مانع از شفافیت موضوعات و پیگیری توام با حساب و کتاب می‌شود لذا مزیت اقتصادی و کارایی در تمامی کارها پایین است.

تحویل آب به مخزن نیروگاه‌ها به جای گازوئیل

وی با نگاه فنی به مسئله تحویل آب به مخزن نیروگاه‌ها به جای گازوئیل، توضیح داد: اگر آب با گازوئیل یا هر سوخت دیگری قاطی شود عملیات احتراق به خوبی انجام نخواهد شد، در نتیجه راندمان بالا نمی‌رود و تجهیزات فرسوده می‌شوند.

دزدی گازوئیل در زمان تحویل به نیروگاه‌ها/نظارت مجلس افزایش یابد

خادمی با اشاره به دزدی گازوئیل در زمان تحویل به نیروگاه‌ها، تاکید کرد: مجلس و دولت باید نظارت خود را بیشتر کنند چراکه تخلفات مالی و اقتصادی افزایش یافته و این افزایش نظارت بیشتر و کاربردی‌تری را می‌طلبد.

بخش فرآورده‌های نفتی و فروش آن به‌عنوان نخستین زمینه بروز فساد

عضو کمیسیون انرژی مجلس از حوزه فرآورده‌های نفتی و فروش آن به‌عنوان نخستین زمینه بروز فساد یاد کرد و گفت: امکان فساد هزاران میلیارد تومان در این بخش اعم از قاچاق و دریافت فرآورده وجود دارد.